200 GB filmů na jediný Blu-ray disk? S BD-R od TDK žádný problém!

Děkujme peroxidu bismutu! Proč? Protože díky němu se laboratořím patřícím pod firmu TDK podařilo vyrobit Blu-ray disk, který bude mít kapacitu 200 GB a 100 GB. To odpovídá 21 dvouvrstvým DVD nosičům. Jak toho docílili? Pomocí zvětšení hustoty každé z šesti vrstev z původních 25 GB na 33 GB. Bohužel se objevil jeden zádrhel, Blu-ray přehrávače prozatím tyto disky neumí číst, ale neházejme flintu do žita, protože vědci z TDK dokázali ošetřit 100 GB Blu-ray disk tak, aby bezproblémově fungoval, a tak se za pár měsíců můžeme těšit na to, že na pultech obchodu budou k zakoupení 100 GB Blu-ray disky. Kdy se podaří zprovoznit i ten 200 GB Blu-ray disk zatím vědci neví, ale všichni doufají, že co nejdříve.

TDK také neustále tají cenu za jeden 100 GB Blu-ray disk, ale prozatím je jasné, že to bude částka opravdu vysoká. Není se čemu divit, protože se jedná o novou technologii zpracování, která je velmi nákladná a není jisté, jestli lidé budou mít o 100 GB Blu-ray disk zájem. Osobně si myslím, že ano, ale bohužel toho nemůžu mluvit.

Jak to všechno dopadne, se jistě dozvíme za pár měsíců, ale již teď je jasné, že to bude velký pokrok v oblasti Blu-ray disků.

You may also like

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *